У Котельві спиляли вербу Максима Залізняка

У Котельві «ЧП» місцевого значення — працівники КП «Полтававодоканалу» спиляли вербу Максима Залязняка.

Восени 1768 року захопленого в полон ватажка гайдамаків Максима Залізняка, засудженого на довічну каторгу, під посиленою вартою вели до Сибіру. На переправі через річку Котельва місцеві козаки напали на варту і визволили Максима Залізняка, потім деякий час переховували його у прирічковому верболозі.

Як повідомили в районній газеті «Народна трибуна», за переказами, один із вербових кілків, якими билися котелевці, залишився уткнутим у землю, і з нього виросла верба, яку століттями називали Залізняковою. Звичайно, вона не дожила до наших часів. Але, зберігаючи пам’ять про Залізняка і героїчний вчинок земляків, котелевці брали відросток верби і садили нову. У 1968 році, на честь 200-річчя тієї події, біля верби було встановлено пам’ятний знак у вигляді гранітної дошки на бетонній плиті. Згодом дерево почало поступово вмирати від старості. Тому в 1971 році пагінець старої верби пересадили на нове місце поруч із пам’ятним знаком.

One comment on “У Котельві спиляли вербу Максима Залізняка”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>